Teknoloji

Xiaomi’nin lansmanında Türk Lirası ve Atatürk

’nin lansmanında ve
Bu yazıya puan ver

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi,
bu sabah modelini tanıttığı dünya lansmanında bizleri ilgilendirecek ilginç bir detay vardı. Lansmanın ilerleyen dakikalarında Türk Lirası ve Atatürk detayı bizleri çok mutlu etti.

Cihazın düşük ışık altındaki kamera performansını iPhone X ile kıyaslarken örnek fotoğrafta Türk Lirası ve Atatürk üzerine odaklanmış videoya göz atalım;

Türkiye’de hatrı sayılır kullanıcısı olan Xiaomi’nin bu hareketi teknoloji uzmanları tarafından “teşekkürler Xiaomi” olarak nitelendirildi 🙂 yani ben öyle değerlendirdim.

: Özellikleri

Xiaomi Mi Mix 2S, benzer bir tasarıma sahip ve telefonun önceki versiyonuna benziyor. Mi Mix 2S, üstte çentik bulunmayan benzer bir 5.99 inç kenardan kenara ekrana sahip. Mi Mix 2S bir Qualcomm Snapdragon 845 işlemciye sahip ve 2.8Ghz’ye kadar hız desteği mevcut. Geçen sene bir önceki seride Qualcomm Snapdragon 835 işlemci kullanılmıştı.

Xiaomi Mi Mix 2S birçok farklı modelde piyasaya sürülecek:

  • 6GB RAM + 64GB depolama,
  • 6 GB RAM + 128 GB depolama,
  • 8 GB RAM ve 256GB depolama.

Şirket, Mi Mix 2S‘nin mobil AR deneyimlerini etkinleştirmek için Google’ın ARCore teknolojisinden destek alacağını söylüyor. Mi Mix 2S’te de iPhone X gibi FaceId özelliğimŸi bulunuyor ve iPhone X’te olmayan parmak izi Mi Mix 2S’te telefonun arka kısmına entegre edilmişŸ durumda. Mi Mix 2S ayrıca arka kameradaki AR özelliğiyle birlikte gelecek.
Arka kamerada ayrıca optik zoom ve Portre modu desteğide var.

Bakalım Türkiye’deki satışŸ fiyatı ne kadar olacak. Tahminim standart versiyonunun
2500-3000 TL arasında olacağı yönünde.

Bir kez daha böylesine bir detayla bizleri onure ettiğin için teşekkürler Xiaomi 🙂

Başka bir makalede görüşŸmek üzere 🙂

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın