Sosyal Medya

Twitter Doğrulanmış Hesap (Verified Account) Nasıl Yapılır?

Twitter Doğrulanmış Hesap (Verified Account) Nasıl Yapılır?
Bu yazıya puan ver

Twitter’da ünlüler ve bazı tanınmış kişŸilerin hesaplarında sağ üstte €œVerified Accounts yazısını ve rozetini görmektesiniz. Bu talebi ve yazıdakilerin Twitter yetkililerine yaptıkları talep ve doğrulama sonucu verilen bir hak..

  • ANLATIM

  • Twitter hesap doğrulama özelliği artık tüm Twitter kullanıcılarına açtı. Hesabınızı doğŸrulatmak için aşağıdaki formu doldurmanız gerekiyor.

Hesap doğŸrulama talebini yollayabilmeniz için;

  • Doğrulanmış bir telefon numarası
  • DoğŸrulanmış e-posta adresi
  • Twitter’da biyografi bölümünün doldurmuş olması
  • Geçerli bir profil fotoğrafı
  • Doğum tarihi (gizli olarak ayarlanabiliyor)
  • Bir web sitesi adresi yazılı olmalı
    Tweet’leriniz herkese açık olmalı. Formda 500 karakter sınırlamaya sahip mesaj kutucuğu bulunuyor. Burayada neden hesabınızın onaylanması gerektiğini yazıyorsunuz. Fakat bu kutucuğaa web sitesi adresi yazarsanız Next butonu pasif hale geliyor. Bu sebeple Twitter.com/kullaniciadi yerine @kullaniciadi, web sitesi adresinizi yazacaksınız websitem.com yerine websitem[.]com yazmalısınız.

Ayrıca Twitter ekibi bu form üzerinden gelen taleplerle hesabınızın doğrulanacağını garantilemiyor. Formu gönderdikten sonra sonuç için 1 ay civarı beklemeniz gerekebilir.

Türk sanatçılar genelde bu hak talebi ve doğŸrulamayı yapmıyorlar bu nedenle pek çok taklit hesap mevcut..

Peki doğŸrulama talebi nasıl olacak? diyenler için sorunun cevabı hemen aşağıdaki yardım sayfasında yer alıyor.

https://support.twitter.com/articles/20169568-onaylanms-hesaplar-hakknda-sss

Hesabınızı doğŸrulatmak istiyorsanız yukarıdaki bağlantıda yer alan bilgileri okumalı ve koşulları birebir yerine getiriyor olmalısınız..

Eğer sıradan bir Twitter kullanıcısıysanız fazla heveslenmeyin Twitter şimdilik sadece çok aranan kişilere onaylı hesap hakkı tanıyor.

İlgili sayfadan bakınız;

Ne tarz hesaplar onaylanır?

Kullanıcıların aradıkları kişileri bulmaları için kolayla ştırmak için Twitter düzenli aralıklarla hesapları onaylar. Müzik, sinema, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, işŸ dünyası ve diğerŸ temel ilgi alanlarında çok aranan kullanıcılara odaklanmış durumdayız. Onaylama şartlarımızı sürekli olarak güncellemekteyiz. Onaylamanmayı, takipçi ya da Tweet sayısını etkileyen bir faktör olmadığını unutmayın.

Normal kullanıcılarımızdan gelen onaylama isteklerini kabul etmiyoruz. Yukarıdaki kategorilerden birine giriyorsanız ve Twitter hesabınız onay için belirlediğimiz niteliklere uygunsa, ilerleyen dönemlerde sizi de değerlendirebiliriz.

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın