Sosyal Medya

Facebook’un yeni flört servisi “seni sevmek istiyor”

’un yeni flört servisi “seni sevmek istiyor”
Bu yazıya puan ver

Dün, flört servisi hakkında çok konuşulan Facebook, bu yılın başlarında geliştirdiği F8 konferansında bu servisini duyurdu. Facebook, ’le rekabet etmek istemiyor, ancak eşleştirme konusunda benzer bir yaklaşım benimseyerek ve Hinge gibi diğer büyük buluşma servislerini de ele geçirecek gibi görünüyor.

Şayet Güney Amerika ülkesinde yetişkin bir kullanıcıysanız, arkadaşlık hizmetinden yararlanabilmek için haber bülteninin en üstünde bir bildirim göreceksiniz. Facebook, cihazınızı kullanarak konumunuzu doğrulamanızı ve basit bir şekilde biyo, meslek, eğitim, din ve kariyer gibi ayrıntıları eklemenizi ister. Ayrıca, istediğiniz cinsiyetle(erkek-erkek, kız-kız gibi) buluşma seçeneği de sunuyor.

Daha sonra Facebook ve Instagram’dan fotoğraf ekleyebilir ve “Mükemmel gününüz nasıl görünüyor?” veya “Hangi şarkı hep şarkı söylemenizi sağlar?” gibi 20 soruya kadar cevap verebilirsiniz.

Profilinizi oluşturduktan sonra, mesafe (100km ile sınırlı), din ve uzaklık gibi kategoriler için tercihler seçebilirsiniz. Her şey kurulduktan sonra, tanışma hizmeti ana ekranında önerilen eşleşmeleri göreceksiniz. Sadece sizin için önerilen yabancı eşleştirmeler göreceksiniz; arkadaşlarınız veya engellediğiniz kişiler bu listede görünmez.

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın