Sosyal Medya

Facebook, Whatsapp ve Instagram’ın MSN’si birleşiyor

Dünyanın en ünlü sosyal medya siteleri olan Facebook, Whatsapp ve Instagram’ın CEO’su Mark Zuckerberg tüm bu platformların mesajlarını tek bir çatı altında toplamayı planlıyor. New York Times tarafından haberleştirilen konu ile ilgili dört farklı kaynaktan bilgi alındığı öne sürülüyor.

Facebook, Whatsapp ve Instagram’ın MSN’si birleşiyor
5 (100%) 2 oy

Herkesin telefonuna girmeyi başaran sosyal medya platformları Facebook, Whatsapp ve Instagram’daki mesajların kontrolünün daha kolay olması adına bu platformların messenger sistemleri bir havuza toplanacak. Bu mesajların sadece uyarı iconlarının farklı olacağı ancak aynı uygulama üzerinden okunabileceği ifade edilse de konunun detayları hala muamma. Dünyanın en zenginleri arasında olan ’in bu girişiminin olumsuz sonuçlar da doğurma ihtimali var.

Whatsapp Facebook ve Instagram

Zuckerberg’in uygulamayı tamamen kullanıma sokmadan önce pilot uygulama yapmayı da planladığı iddiaları var. Buna göre önce sadece bir semtteki sosyal medya kullanıcılarının Instagram , Facebook ve Whatsapp mesajları için yeni güncelleme yüklenecek. Tüm uygulamaların mesajlarının tek bir alandan kontrolünün kullanıcılarda kolaylık sağlayıp, olumlu sonuçlanması durumunda bu konudaki güncelleme tüm kullanıcılara da açılacak. Eğer bu uygulama ile ilgili bir olumsuz durum yaşanmazsa 2020 yılında tamamen hayata geçirilmesi planlanıyor.

Zuckerberg’in bir başka düşüncesi de şu anda Whatsapp’ta kullanlan uçtan uca şifrelemeninhem instagram hem de Facebook için de zorunlu hale getirilmesi. Böylece kullanıcının mesajlarını yazışmaya katılanların dışında kimsenin görmemesi sağlanacak.

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın