Sosyal Medya

Dorsey; yazım hatalarını düzeltecek düğme ekleyeceğiz, dedi

Twitter CEO'su Dorsey, Tweetlerde ki yazım hatalarını düzeltmek için bir düzenleme düğmesini düşündüğünü söyledi.

Dorsey; yazım hatalarını düzeltecek düğme ekleyeceğiz, dedi
5 (100%) 1 oy

2016 yılının sonundan bu yana ilk kez bu konu hakkında konuşan CEO’su , tweet’ler için bir oluşturma hakkındaki şirketin düşüncelerine ışık tuttu. Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen bir etkinlikte konuşan şirket yetkilisi, şirketin bir düzenleme yapmadan önce için kullanım durumlarını dikkatli bir şekilde ele alması gerektiğini ve kullanıcıların yazım hatalarını düzeltmek için potansiyel olarak kullanılabileceği düğmeyi ekleyebileceklerini söyledi ve ekledi;

“Düzenleme düğmesi için kullanım durumlarının ne olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Bir çok insan düzenleme düğmesini istiyor çünkü yaptıkları hataları hızlı bir şekilde düzeltmek istiyorlar. Yanlış yazım veya yanlış URL’yi tweet atma gibi durumlarla çok karşılaşıyoruz. Böylelikle insanların zaman içinde tüm tweet’leri düzenlemelerine izin verebiliriz” dedi.

Kullanıcılar uzun bir süredir düğmesi için çağrıda bulunuyorlar, öyle ki son olarak Kim Kardashian bile bu meseleyi geride bırakarak, Dorsey’den kocası Kanye West’in doğum günü için attığı tweeti düzenlemesi için düğmeyi eklemesini istedi;

2016 yılında, Dorsey tweets için bir düzenleme düğmesi hakkında şirketin “çok düşündüğünü” söyledi, ancak hiçbir şekilde devamı getirilmemişti.

Düzenleme düğmesini bize ver Jack!

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın