İnternetTeknoloji

Güney Afrika’nın internet erişimi için el değmemiş 10 Milyon Doları

Güney ’nın erişimi için el değmemiş 10 Doları
Bu yazıya puan ver

Elde edilen yeni bir rapora göre, Güney Afrika’nın, ülkede internet erişiminin sağlanması amacıyla Evrensel Hizmet ve Erişim Fonlarında harcanmamış 10 milyon dolarlık bir miktarının bulunduğunu ortaya çıktı. Raporda, Evrensel Hizmet ve Erişim Fonları’nın açıklamasına göre: Toplumda Bayanlara Yönelik Dijital Bölünmenin Önüne Geçebilmek için sunulan bir kaynak diye belirtildi.

Ayrıca, (Web Vakfı, Ekonomik İnternet İttifakı ve BM Kadınları tarafından yayınlanan) raporda, Afrika’daki pek çok hükümetin, bu amaç için ayrılan fonların varlığına rağmen, kadınları ve diğer çevrimdışı nüfusları birleştirmek için harekete geçmediği belirtiliyor.

Satın alma gerçekleşirse, kadınların internete erişimlerinin engel oluştuğu zamanlarda
1GB’lık mobil ön ödemeli İnternet, aylık ortalama gelirlerin yaklaşık% 2,35’ini karşılamaktadır.

ga2

Evrensel Hizmet ve Erişim Fonlarını İndirin: Universal Service and Access Funds: An Untapped Resource to Close the Gender Digital Divide

“Evrensel Hizmet ve Erişim Fonları, gerçek ilerlemeyi sağlamak için inanılmaz ve yeterince düşük bir fırsat sunuyor – kaçırmayı göze alamayacağımız bir fırsat. Her gün bu fonların kullanılmadığı bir gün, dijital devrimde ve kızlar bir kenara itiliyor.

Yardımcısı Phumzile Mlambo-Ngcuka, hükümetlerin bu fonları planlanan amaçlara yönelik olarak derhal harekete geçmeleri ve dijital kadınlık tarihini – kadınlardan ve kız çocuklarından başlayarak – oluşturmak için çabalıyorlar.
İcra Direktörü.

Rapordaki bazı analizler, İnternet kullanımındaki artan küresel cinsiyet uçurumunu azaltmak için, Afrika’daki en geniş kitle olan ABD-USAF‘ların, özellikle internet kullanımındaki engelleri aşmak için programlara yatırımları arttırması gerektiğini söylüyor ve erişimlerin kadınlar tarafından sağlanması gerektiği yönünde de analizler bulunuyor.

*Bu makale iAfrikan sitesinden tarafımdan Türkçe’ye çevrilerek sitemde yayınlanmıştır.

Başka bir makalede görüşmek üzere 😉

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın