Gündem

Avustralya Mali Gözlemcileri 5 ICO’yu gözlem altına aldı

Mali Gözlemcileri ’yu gözlem altına aldı
Bu yazıya puan ver

Avustralya mali gözlemcisi, yönetmeliklere aykırı davrandığı için 5 ’yu “gözlem altına” aldı.

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) cryptocurrency dolandırıcılar üzerinde durdu. Avustralya’da faaliyet gösteren yanıltıcı para tekliflerine (ICO) karşı yürütülen ilk disiplin cezalarının ayrıntılarını yayınladı.

ASIC, yeni kurallara uyana kadar beş farklı ICO’yu “gözlem altına” koyduğunu açıkladı. Diğer şeylerin yanı sıra ASIC, söz konusu yeni girişimlerin bazılarının yasal gerekliliklere uyum sağlamak için “yeniden yapılanma” sürecinden geçmesi gerektiğinde ısrar ediyor.

Beş ICO, uygun yatırımlar olmadan Avustralyalı yatırımcıların sermayesini yükseltmekle sınırlandırıldı.

Bir basın açıklamasında, “ASIC, perakende yatırımcıları hedefleyen birkaç başlangıç para teklifini veya belirteç oluşturma olaylarını (ICO’ları ile birlikte) durdurmak için harekete geçti” dedi. “ASIC, geçtiğimiz günlerde kriptovarlıktan yönetilen bir yatırım şeması için Ürün İfşa Beyanı konusunu da sonlandırdı.”

Açıklamada ayrıca ASIC’in en az bir tamamlanmış ICO aleyhinde açtığını da doğruladı.

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın