Dizi/Film inceleme

Mayans M.C – SAMCRO devamı dizi(TAVSİYE)

M.C – SAMCRO devamı dizi(TAVSİYE)
Bu yazıya puan ver

Merhaba arkadaşlar bugünkü yazımda sizlere yepyeni ve ()’nın olarak yayın hayatına başlayan Mayans M.C. hakkında bilgiler vereceğim.

Takip edenleriniz muhakkak vardır. Malumunuz Sons of Anarchy Aralık 2014’te yayın hayatına son vermişti. Başta ben olmak üzere birçok dizi takipçisi bitmesine çok üzülmüştü. Jax Reis, Gemma, Clay, Tara ve niceleri o kadar güzel hayat vermişlerdi ki role sanki diziyi yaşıyor gibiydiler. Nihayetinde 7 sezonluk serüvenin ardından
Kurt Sutter(dizi yapımcısı), Sons of Anarchy’yi bitirme kararı almıştı ve ilerleyen yıllarda dizinin devam niteliğinde olan bir başka yapımlarının olduğunu söylemişti.

Aradan 4 yıl geçti ve o güzelim dizi ilginçtir Sons of Anarchy’nin pilot bölümünün yayınlandığı tarihle aynı günde yayınlandı.

Sons of Anarchy – Pilot Bölüm 4 Eylül 2008
Mayans M.C – Pilot Bölüm 4 Eylül 2018
Burdan da anlaşılacağı üzere Kurt Sutter abimiz klasikten ayrılmamış ve yine biz izleyicilere ufakta olsa bir hediye vermiştir. Mayans dizisini izlerken kendinizi bir an SoA’da görebilirsiniz ki bu çok normal. Senaryo, mekanlar, karakterler hatta müzikler o kadar çok benzerler ki bu da bizi diziye daha sadık kılıyor.

Peki Mayans’ın Jax’i kim?

SoA’da olduğu gibi burada da bir baş karakter bizleri bekliyor. Jax ile hemen hemen aynı tarzlara sahip karakterimiz “EZ” yani Ezekiel Reyes. Şu an yayınlanmış 3 bölümü bulunan Mayans, çete olarakta SoA ile aynı.
Zaten SoA’yı izlerken de Mayans’lara denk gelmişsinizdir. Birçok bölümde beraber iş yapmış ve bazen ters düştükleri durumlar bile olmuştur.

Mayans’ta SAMCRO’yu görebilecek miyiz?

Elbette. Pilot bölümde SAMCRO üyelerinin Mayans’lara yardım ettiği sahne bile mevcut. Tabi SAMCRO yeleklerini ve motorcularını görünce duygulanmamak mümkün değil.

Ayrıca SAMCRO’da oynayan bazı karakterleri de burada yine aynı karakterde görebilirsiniz.
Bkz; Marcus Alvarez gerçek adı Emilio Rivera

Konusunu da şuraya ekleyeyim;
“Mayans MC” Kaliforniya / Meksika sınırında “Mayalar” olarak tanınan motosiklet çetesinin mücadelesine odaklanıyor. Gururlu bir Latin ailesinin yetenekli oğlu Ezekiel “EZ” Reyes’in (J. D. Pardo) “Amerikan Rüyası” kartel tarafından yok edilir. İçindeki intikam ateşi onu planında olmayan ve içinden çıkamayacağı bir hayata sürükler.

Kısaltmaların anlamı;
*SAMCRO: Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original
*SOA: Sons of Anarchy
Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın