BilgiGündem

Yakup Yavru hayatını kaybetti

hayatını kaybetti
Bu yazıya puan ver

Yakup Yavru hayatını kaybetti. 25. Adana Film Festivali için Adana’da bulunan Yakup Yavru, açılış töreni sonrası geçirdiği kalp krizinin ardından yapılan müdahalelere rağmen kurtulamadı.

Yakup Yavru’yu Sağ Salim filmindeki küfürlü sahneleriyle hatırlayacaksınız. Filmde Halit karakterine can veren Yavru, birçok sahnesinde bizleri küfürleriyle ters köşe etmişti. Ne diyelim Allah ailesine ve yakınlarına sabır versin, mekanı cennet olsun.

YAKUP YAVRU KİMDİR?

Yakup Yavru, 1 Mart 1952 tarihinde ’da doğdu. Öğretmen okulundan mezun olduktan sonra birçok şehirde görev aldı.

Öğretmenlik yaptığı dönemde tiyatro ile de ilgilenmeye başlayan Yakup Yavru, Bana Sevgiyi Anlat isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başladı.

Vefatından 4-5 ay önce doğduğu şehir Amasya’da 35 bin TL’lik mermer yaptırmıştı. Mezarıyla ilgili konuşan Yavru, öldükten sonra buraya konulmak istiyorum hatta o kadar güzel oldu ki hemen ölmek istiyorum, demişti.

Yakup Yavru’nun rol aldığı dizi ve filmler;

Böyle mi Olacaktı?, İkinci Bahar, Marziye, Unutabilsem, En Son Babalar Duyar, Kınalı Kar, Mihriban, Geniş Aile, Papatyam gibi televizyon yapımlarında yer alan Yavru birçok reklam filminde de yer aldı.

Yakup Yavru ayrıca, Babam ve Oğlum, Kutsal Damacana, Recep İvedik, Destere, Ceberrut, Baş Belası, Benzersiz, Aşka Geldik, Kiraz Mevsimi ve Sağ Salim gibi filmlerde de rol aldı.

Ayrıca Yakup Yavru bir dönem Tv’de yayınlanan dizisinde ufakta olsa bir rol almıştı.

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın