iPhoneMobilTeknoloji

iPhone XS Max, P20 Pro’nun gerisinde kaldı

DxOMark’ın kamera karşılaştırmasında, iPhone XS Max, Huawei P20 Pro'nun arkasında ikinci sırada yer aldı.

iPhone , P20 Pro’nun gerisinde kaldı
5 (100%) 3 oy

Pro kameralar ve telefonlar için görüntü kalitesini kıyaslayan şirketi, iPhone XS Max ürününü adım adım teste soktu. Şirketten yapılan açıklamaya göre sonuçlar şu şekilde çıktı: “Apple hayranlık uyandıran bir performans sergiledi, ancak ilk etapta Huawei P20 Pro’yı geçemedi. Toplam 105 puanla Huawei P20 Pro’nun dört puan arkasında yer aldı.”

Bu bağlamda, diğer bazı yüksek performanslı amiral gemi modellerinin puanları;

  • Samsung Note 9: 103
  • HTC U12+: 103
  • Huawei P20(non-pro): 102
  • Samsung : 99
  • Google Pixel 2: 98
  • iPhone X: 97
  • OnePlus 6: 96

Tabii ki verilen bu puanlar bize çok fazla şey söylemiyor, bu yüzden DxOMark’ın tam raporunu okumak gerek. Bazı öne çıkan noktalar, daha iyi pozlama, dinamik alan ve daha DSLR benzeri bir portre modunu içerir. Bu zaten Apple’ın iPhone XS duyurusundan beklediğimiz şeylerdi ve Apple’da bunu yeni modelinde uygulamış oldu.

Son olarak, Huawei 16 Ekim’de Mate 20’yi piyasaya süreceğini duyurmuştu. Huawei’nin geçmişine bakıldığında, yeni modelin bir fotoğraf makinesi kadar net fotoğraflar çeken P20 Pro’dan daha iyi olacağını söyleyebiliriz, dolayısıyla Huawei’in ürünleri, Apple’ın sunduğu ürünlere göre daha iyi bir performans sergiliyor. Makalemizin sonuna da bu haberi ekleyelim, OnePlus ve LG’nin her ikisi de bu yıl amiral gemileri olacak modellerini piyasaya sürecekler ve beklenilenin üstünde sürpriz bir performans sergileyebilirler.

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıdan DxOMarks’ın incelemesine gidin ve kendiniz karar verin.

UYARI: Web sitemizde yer alan herhangi bir içerik yazılı izin olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez ve diğer basılı ve dijital alanlarda (web sitesi, blog, dergi) paylaşılamaz, bunu yapanlar hakkında tespiti halinde gerekli işlemler başlatılacaktır. *Kaynak göstermeden paylaşım yapmamanızı öneririm.

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın