Apple

iPhone XS Max, XS ve XR Detaylı İnceleme

iPhone , ve Detaylı İnceleme
Bu yazıya puan ver

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Apple’ın yeni amiral gemileri olan “XS Max, XS ve XR” modellerini inceleyeceğiz. Geçtiğimiz yıl iPhone’ların 10. yılı olduğu için Apple küçük bir jest yaparak iki sene sonranın teknolosine sahip iPhone X cihazını tanıtmıştı. Fiyatından ötürü pek fazla tercih edilmemiş olsa da rağbeti azımsanacak gibi değildi.

12 Eylül’de yeni modellerini tanıtan Apple şu ana kadar üretilen en pahalı seriyi tanıttı. Türkiye satış fiyatının 12 bin üzeri olacağı söylenen XS Max modeli adından sıkça söz ettirecek gibi. Zira çerçeve olarak 8 Plus büyüklüğünde olan XS Max, full ekrandan oluşan bir ön kasaya sahip bu da cihazda inanılmaz bir görüntü sunuyor.

iPhone XS Max modelinde, 4 GB RAM kapasitesi yer alırken, depolama seçenekleri de, 64 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere, 3 farklı seçenekten oluşuyor.

iPhone XS Max fiyatı ve çıkış tarihi!

64 GB, 256 GB ve 512 GB depolama alanı seçenekleri ile gelen iPhone XS Max’ın başlangıç fiyatı 1099 Dolar olarak açıklandı. Dünya genelinde satışlar başlamış durumda bakalım Türkiye’ye stoklar ne zaman girecek.

iPhone XS

iPhone X ile benzer boyutlarda ve tasarıma sahip. Daha önceki S takısını alan modeller gibi, iPhone XS modeli de geliştirilmiş X olarak karşımıza çıkıyor.

5.8 inç büyüklüğünde 1125 x 2436 piksel çözünürlüğünde ve 458 ppi piksel yoğunluğundaki OLED ekranın kullanıldığı yeni model, ekran açısından önceki modele benzerlik gösteriyor. True Tone Display ve 3D Touch’ın unutulmadığı modelde ekran ayrıca 120 Hz olarak göze çarpıyor.

iPhone XR özellikleri

Beyaz, siyah, mavi, kırmızı ve sarı renk seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkan yeni iPhone modelinin R harfinin, Remedial kelimesinin kısaltması olduğu belirtiliyor. Ayrıca, bu model ile Apple, TouchID’ye tamamen veda etmiş oldu.

64 GB’ın yanı sıra 128 GB veya 256 GB depolama alanı kullanıcıların tercihine sunulurken, renk seçimlerinde ise kullanıcıya 5 farklı renk sunuyor.

Kameraya özellikleri bazındaysa, iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde gördüğümüz çift kamera, bu modelde yerini bu kez tek kameraya bırakmış. 12 Megapiksellik geniş açılı kamera ise iPhone Xs modellerindeki geniş açılı lens ile aynı özelliklere sahip.

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın