Apple

Apple Mac Mini incelemesi (2018)

Geçtiğimiz gün MacBook Air ve iPad Pro ile birlikte tanıttığı yeni nesil Mac Mini modelini bir video düzenleyicisinin kanalından izledik.

Apple Mac Mini incelemesi (2018)
5 (100%) 1 oy
Mac Mini, uzun süredir devam eden bir güncellemeden sonra çok daha iyileştirilerek kullanıcılara sunuldu, ancak grafik performansı yeterli olmadı.

Mac Mini’nin 2014’teki son güncellemesi hayal kırıklığı yaratmıştı. 2011 ve 2012 sürümlerinde dört çekirdekli CPU’lar kullanıldıktan sonra, 2014 modeli çift çekirdekli bir CPU ile sıkışmıştı. Bu 2014 modelinin yeteri kadar hızlı olmadığı anlamına geliyordu. Depolama dışında başka bir özelliğinin yükseltilemediği bu model birçok kullanıcıyı mutsuz bıraktığını da makalemize ekleyelim. Şaşırtıcı bir şekilde geçen aya kadar 2014 Mini Apple’ın web mağazasında 500$’a satış mevcuttu. Son dört yıldaki güncellemelerin olmamasından ötürü yeni bir modelin gelip gelmeyeceği merak ediliyordu.

Çok şükür sevindirici haber geldi!
Apple durumu 2018 Mini Mac ile düzeltdi. Bu yeni model, 2014 modelinde sevdiğimiz yekpare tasarımı koruyor ve bu yeni model gri renkle bütünleşmiş gibi. Ayrıca bu model, tamamen yeni bir MacBook Air olduğu için çok gelişmiş bileşenlerle geri dönüştürülmüş alüminyumdan yapılmıştır. 

Son dört yılda mikro PC’ler büyük ölçüde gelişti ve büyük üreticilerin çoğu artık küçük bir Windows makinesi sunuyor. Yine de Mac Mini’nin performansından çok etkilendiyseniz ve bir MacOS makinesi almayı düşünüyorsanız Mac mini bunun en ucuz yolu. Buna rağmen , çoğu insan için birkaç kusura sahip ne yazık ki.

Bir video editörünün yapmış olduğu video incelemesini sizlerle paylaşmak istiyoruz; 

Muhammed AKAY
Teknoloji, sosyal medya, web tasarım ve Mac OS ilgi alanlarım. Sektöre 2004 yılında giriş yaptım. Şu an aktif olarak dizi/film çevirmenliği yapmaktayım. Aynı zamanda blogum ve YouTube kanalım için içerik üretmeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın